کراسولا مورگانز بیوتی
نام فارسی و متداول کراسولا مورگانز بیوتی
نام لاتین یا علمی Crassula ‘Morgan’s Beauty’
خانواده Crassulaceae
زیرشاخه Crassuloideae
قبیله
واریته
گونه و نوع Crassula
خاستگاه هیبرید بین دو گونه Crassula perfoliata var. minor و Crassula mesembrianthemopsis.
نور محیط زیاد (فیلترشده)
آبیاری و رطوبت  آبیاری بعد از خشک شدن کامل خاک
دمای ایده آل ۵ تا ۲۰ درجه سانتی گراد
خاک و تغذیه ترکیبی از پیت ، لیکا ، پرلیت و ماسه شسته

 

معرفی

کراسولا مرگانز بیوتی یک گیاه کوچک است که تا ارتفاع و پهنای ۱۰ سانتی متر رشد میکند.دارای برگ های بزرگ،ضخیم و مسطح به رنگ نقره ای مایل به سبز است. گل هایی به رنگ صورتی مایل به قرمز دارد که به صورت خوشه ای هستند و عمر کوتاهی دارند،فصل گلدهی در زمستان تا اویل بهار است.

نگهداری و تکثیر

نگهداری از مورگانز بیوتی بسیار آسان است اما مستعد بیماری های قارچی است.همچون ساکولنت های دیگر آبیاری بیش از حد باعث مرگ گیاه می شود قبل از آبیاری اجازه دهید تا خاک کاملا خشک شود. آب جمع شده در زیرگلدانی را همواره خالی کنید. بعد از آبیاری دقت کنید که آب اضافی دقایقی بعد از داخل گلدان خارج شود.

تکثیر مورگانز بیوتی به راحتی با برگ و تقسیم بوته امکان پذیراست.میتوانید برگ را در خاک مخصوص کاکتوس کاشته و گلدان را با نایلون کاور کنید تا جوانه بزند.

اگر به تعویض گلدان اقدام کردین حتما این کار رو در فصل گرم سال انجام بدین و قبلا از انجام این کار از خشک بودن کامل خاک اطمینان داشته باشین بعد به آرومی خاک رو از ریشه جدا کنید.دقت کنید اگر ریشه ی پوسیده و خشکی دیدین از گیاه جدا کنید و اگر در ریشه بریدگی وجود داشت به قارچ کش آغشته کنید،گیاه رو در گلدان جدید قرار داده و به آرومی خاک رو اضافه کنید.یک هفته بعد از کاشت میتونید آبیاری کنید.

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
سوالی قبل از خرید دارید ؟ از ما بپرسید