نحوه نگهداری از سانسوریا

سانسوریا به دلیل ظاهر جذاب و شرایط نگهداری آسان بین دوست دارن گل و گیاه طرف داران زیادی دارد.یکی از واریته های مشهور سانسوریا که به کراواتی سبز در ایران مشهور است بسیار در ایران رایج است و در اکثر خانه ها دیده میشود.سانسوریا ها اکثرا در دو مدل با ارتفاع و بوته ای مشاهده می شود.

نور : به آفتاب و نور فیلتر شده احتیاج دارد.می توان در پنجره های شمالی یا محلی با نور آفتاب و فیلتر شده پشت پرده قرار داد.اگرچه گیاه نور کم را تحمل می کند اما نور خوب و آفتاب باعث باعث درخشندگی رنگ برگ های گیاه میشود و نور شدید باعث سوختگی و زرد شدن برگ ها می گردد.

 

آبیاری : قبل از آبیاری اجازه دهید خاک کاملا خشک شود و سپس گیاه را کاملا سیراب کنید تا آب از زهکشی گلدان خارج شود سپس آب زیگلدانی را تخلیه کنید.آبیاری را در زمستان کاهش دهید اطلاع داشته باشید که آب زیاد باعث پوسیدگی ریشه گیاه می شود.

 

دما : دمای معمول اتاق مناسب گیاه است. در دمای زیر ۱۰° درجه سانتی گراد آسیب می بیند.

 

خاک و تغذیه : در طول تابستان هر سه هفته یک بار  با کود های معمول گیاهان آپارتمانی کود دهی شود ، نصف دوز توصیه شده استفاده شود. کود دهی زیاد باعث زرد شدن و ریزش برگ ها می شود.

 

تعویض گلدان : گیاه را فقط در یک گلدان به اندازه یک سایز از خود گیاه بکارید تا ریشه گلدان را پر کند. گیاه را در خاکی سبک بکارید.

برگ های گیاه را با پارچه ای نم دار از گرد و غبار پاک کنید و توجه داشته باشید که از براق کننده و یا مواد شیمیایی استفاده نکنید.

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
سوالی قبل از خرید دارید ؟ از ما بپرسید