سانسوریا سیلیندریکا بونسل
نام فارسی و متداول سانسوریا سیلیندریکا بونسل
نام لاتین یا علمی Sansevieria cylindrica var. patula ‘Boncel’
خانواده Asparagaceae
زیرشاخه Crassuloideae
قبیله
واریته
گونه و نوع Sansevieria
خاستگاه رقم کوتاه قد Sansevieria cylindrica
نور محیط  
آبیاری و رطوبت آبیاری بعد از خشک شدن کامل خاک
دمای ایده آل ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد
خاک و تغذیه ترکیبی از پیت ، لیکا ، پرلیت و ماسه شسته

معرفی

سانسوریا سیلیندریکا واریته patula بونسل یک ساکولنت با برگ های چاق و کوتاه است و به اندازه سانسوریا سیلیندریکا رشد نمی کند.رشد برگ های این گیاه به صورت ستاره ای است که برگ های جدید در کنار یکدیگر در یک ردیف ظاهر می شوند. اگر نور کافی به این گیاه بتابد و در مکانی روشن نگهداری شود گل هایی شبیه سنبل به رنگ سفید و به ارتفاع ۹۰ سانتی متر تولید میکند.

نگهداری

سانسوریا را در یک مکان پر نور و فیلتر شده قرار بدهید ، مکان هایی مثل پنجره شمالی یا جلوی یک پنجره روشن و آفتابی که توسط یک پرده پوشانده شده باشد.اگر چه گیاه سانسوریا کم نوری را به خوبی تحمل میکنید اما نور مناسب باعث شادابی و خوش رنگ شدن برگ ها می شود و همچنین نور شدید باعث زرد شدن لبه های برگ ها می شود.

قبل از آبیاری اجازه دهید تا خاک کاملا خشک شود و بعد با آب سیراب کنید به صورتی که آب از زیر گلدان خارج شود. بعد از خارج شدن آب گلدان  ، حتما آب زیر گلدانی را تخلیه کنید و هیچ وقت آبی در زیرگلدانی نماند. سانسوریا همچون ساکولنت ها ی دیگر که آب را در داخل برگ های خود ذخیره میکند به آب زیاد حساس است و می تواند ریشه گیاه را از بین ببرد پس از باتلاقی کردن خاک گیاه پرهیز کنید.

سانسوریا را در دمای اتاق نگهداری کنید و از سرما محافظت کنید که در دمای زیر ۱۰ درجه سانتی گراد آسیب می بیند.گیاه را در تابستان هر ۳ هفته یک بار با کود های عمومی برای گیاهان خانگی به مقدار نصف توصیه شده روی دستور بسته بندی کود تغذیه کنید. توجه کنید که کود دهی بیش از اندازه باعث از بین رفتن برگ های گیاه می شود.

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
سوالی قبل از خرید دارید ؟ از ما بپرسید