آبیاری ساکولنت و کاکتوس در زمستان

ساکولنت ها و کاکتوس ها در دوره ی بهار و تابستان بیشترین رشد را دارند. بعد از تغییر فصل و آمدن پاییز گیاهان دوست دارند تا استراحت کنند. در دوره ی پاییز و زمستان آبیاری باید کاهش یابد. با این حال برخی از ساکولنت ها به طور فعال در حال رشد هستند و توجه زیادی نیاز دارند.

گیاهانی را که شما در زمستان داخل خانه یا گلخانه های گرم نگهداری می کنید مانند ( اچوریا،کراسولا،کالانکوا و گونه های دیگر …) باید فقط به اندازه ای کافی آبیاری شوند تا از مرگ ریشه جلوگیری شود این رنج می تواند بین دو هفته یک بار و یا ماهی یک بار باشد.

ساکولنت های مقاوم در برابر سرما همچون ( سمپریوم،Rosularia و سدوم) در زمستان به آب کمتری نیز نیاز دارند. زمانی که دما کمتر از ۱۰ درجه سانتی گراد باشد بهتر است به هیچ عنوان آبیاری نشود. ریشه های مرطوب در دمای پایین شرایط مناسب را برای پوسیدگی فراهم می کند.

اگر ساکولنت های شما در زمستان رشد می کنند همچون (آئنیوم) احتمالا به آبیاری مکرر نیاز داشته باشند.

بسیاری از گیاهان در زمستان دچار خشکی و کم آبی می شوند و این زمانی اتفاق می افتد که تبخیر آب بیشتر از جذب آب توسط ریشه صورت پذیرد.قبل از سرد شدن هوا و در فصل گرم باید گیاهان را به صورت منظم آبیاری کرد تا از کم آبی آن ها در فصل سرد جلوگیری شود.(در فصل سرد گیاه آب از دست میدهد ولی جذبی توسط ریشه صورت نمیگیرد یا به صورت ناچیز است.) البته این امر نباید در ساکولنت ها انجام شود. در فصل سرما در حد ممکن خاک ساکولنت ها را خشک نگهدارید. در زمستان مهم ترین مسئله این است که خاک گلدان شما دارای عالی ترین زهکشی باشد.

برنامه کاهش آبیاری شما باید تا زمانی ادامه پیدا کند که رشد جدید گیاهان را در بهار مشاهده کنید. ممکن است هوا کمی سرد باشد اما گیاهان با رشد دوباره به آبیاری بیشتری نیاز دارند.

 

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
سوالی قبل از خرید دارید ؟ از ما بپرسید